30 Април, 2026

Популистът Костадинов "погреба" евроатлантизма, приветства търговската война на Тръмп

Популистът Костадинов "погреба" евроатлантизма, приветства търговската война на Тръмп

снимка: БГНЕС

Това, което ще ни помогне сега, е, че ние, за добро или за лошо, нямаме почти никаква търговия със Съединените щати, посочи политикът

„Има много сериозна разделителна линия от двете страни на Океана. Отдавна предупреждаваме за това – още когато дойде новата администрация във Вашингтон. И вчера предупредихме колегите си, представящи се за евроатлантици, че евроатлантизмът е мъртъв, той умря.” Този абсурден коментар направи в кулоарите на парламента лидерът на „Възраждане” Костадин Костадинов, предаде Нова ТВ.

Според него България няма своя икономика и затова е била приета в Европейския съюз – за да използват нейните ресурси.

„Това, което ще ни помогне сега, е, че ние, за добро или за лошо, нямаме почти никаква търговия със Съединените щати”, продължи с популистката си пропаганда Костадинов.

От „Възраждане” не се притесняват от търговската война между САЩ и ЕС. „Точно обратното – приветстваме я. По този начин Евросъюзът ще се върне към корените си”, бе циничният коментар на партийния лидер.

Той обяви, че от „Възраждане” вече са написали мотиви за вот на недоверие към кабинета „Желязков” на тема корупция. 

"Ще поканим партиите, които ни подкрепиха за този вот, както и ПП-ДБ, които се присламчиха към управляващите, на общи консултации. Там ще обсъдим всички тези мотиви”, подчерта Костадинов.

Сподели:

Коментари (0)

 Асен Василев:  На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

Асен Василев: На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

„Това не е някаква драматична стъпка, а нормална еволюция“, заяви лидерът на ПП.

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Мъжът е подменял ВиК съоръжения на улица в центъра на града. Той е влязъл в близо триметров изкоп, когато внезапно се е свлякла земна маса.

Кирил Петков: Нека мислим по-позитивно.  Може да има и ползи от раздялата с "ДБ"

Кирил Петков: Нека мислим по-позитивно. Може да има и ползи от раздялата с "ДБ"

Според мен определения като „градска интелигенция", „градска десница" или „хората от жълтите павета" са твърде ограничаващи