„Съобщено е, че товарен кораб е бил поразен от неизвестен снаряд в Ормузкия проток, което е довело до пожар на борда.“
Неизвестен снаряд удари товарен кораб в стратегическия Ормузки проток край Иран
Ударът на снаряда предизвика пожар, принуждавайки екипажа да се евакуира, съобщи агенция за морска сигурност.
„Съобщено е, че товарен кораб е бил поразен от неизвестен снаряд в Ормузкия проток, което е довело до пожар на борда“, цитира АФП Британската агенция за морски търговски операции.
По-рано корпусът на гвардейците на Ислямската революция (КГИР) съобщи, че е атакувал петролен танкер в Ормузкия проток, свързан според КГИР със САЩ. Това се случи на третия ден от бойните действия между Иран, американската армия и Израел, предаде Българската телеграфна агенция.
Още от Свят
Беларуска опозиция предаде на Киев доклад за подготовката на Лукашенко за война
Освен това военните разходи са се увеличили петкратно за последните четири години, а военно-промишленият комплекс на страната е интегриран с руския
„Кралят на Севера“ Анди Бърнам става премиер на Великобритания
Днес 56-годишният запален фен на футболния клуб „Евертън“ е бил част и от музикалната сцена „Мадчестър“, белязала края на 80-те и началото на 90-те години.
Forbes: Смяната на тактиката не помага – украинските дронове провалят щурмовете на руснаците в Донбас
Украинските подразделения използват безпилотни летателни апарати, за да откриват и унищожават противника, като често обезсмислят всякакви опити за напредване.