21 Януари, 2026

Пореден голям срив на руската рубла

Пореден голям срив на руската рубла

Вчера рублата удари дъно, невиждано от две години и половина спрямо еврото и долара

Руската централна банка (РЦБ) днес определи официалните валутни курсове, които ще бъдат в сила в периода 8-10 септември. Те показват пореден голям срив на руската рубла, съобщават руските медии, цитирани от news.bg.

Официалният курс на долара спрямо рублата е повишен със 77,81 копейки до 69,0286 рубли. Новият курс за едно евро е 80,3562 рубли или с 98,77 копейки по-висок от предишния.

Вчера рублата удари дъно, невиждано от две години и половина спрямо еврото и долара. Курсът на американската валута се повиши до 69,2 рубли (невиждано от април 2016 г.), а еврото достигна до 80,52 рубли (невиждано равнище от март 2016 г.)

Доларът днес се разменяше за над 68 рубли, а еврото - за повече от 76 рубли...

Вчера министърът на икономическото развитие на Русия Максим Орешкин обяви, че рублата не била включена в списъка с най-слабите валути. В тази връзка той обърнал внимание на отслабването на националните валути на страни като Аржентина, Турция, Южна Африка, Бразилия и Индия. Той също така подчертал, че ведомството му не виждало дългосрочни причини за отслабването на рублата.
Сподели:

Коментари (0)

Напрежението в Гренландия расте - властите се готвят за военно нахлуване на САЩ

Напрежението в Гренландия расте - властите се готвят за военно нахлуване на САЩ

Властите на Гренландия се подготвят да разпространят сред населението препоръки за необходимите действия, включително ще предложат хората да разполагат у дома със запаси от храна за пет дни

Има загинали и тежко ранен след среднощен руски ракетен удар по Кривой Рог

Има загинали и тежко ранен след среднощен руски ракетен удар по Кривой Рог

„Противникът е нанесъл удари по район Синелниково с безпилотни летателни апарати. Засегнати са селата Василковка и Роздори“, се казва в изявлението на началника на Днепропетровската областна военна администрация

 The Wall Street Journal: Докато Тръмп гледа към Гренландия, Путин злорадства за разлома в НАТО

The Wall Street Journal: Докато Тръмп гледа към Гренландия, Путин злорадства за разлома в НАТО

Амбициите на Вашингтон за Арктика разклащат Алианса и окуражава Кремъл и Путин допълнително да действа в Украйна и Източна Европа