Пореден протест под надслов #Газwithme се провежда пред президенството в София. Демонстрантите изразяват несъгласието си с евентуално започване на преговори с "Газпром" от служебното правителство.
Третата по ред инициатива #Газwithme беше обявена за 18 часа пред сградата на президентството. И тази вечер под прозорците на президента Румен Радев демонстрантите ще поискат служебното правителство да не обвързва отново България с Руската Федерация чрез ,,Газпром".
Протестът е подкрепен от ,,Демократична България". Оттам посочват, че служебният кабинет реставрира зависимостта от Кремъл и “неизбежно” води страната към тежка газова криза и настояват да бъдат намерени алтернативни доставки, предаде БНТ.
По късно протестът #Газwithme ще се слее с мирното шествие за Свобода и независимост, организирано от украинските граждани в България.
Фактор
Третата по ред инициатива #Газwithme беше обявена за 18 часа пред сградата на президентството. И тази вечер под прозорците на президента Румен Радев демонстрантите ще поискат служебното правителство да не обвързва отново България с Руската Федерация чрез ,,Газпром".
Протестът е подкрепен от ,,Демократична България". Оттам посочват, че служебният кабинет реставрира зависимостта от Кремъл и “неизбежно” води страната към тежка газова криза и настояват да бъдат намерени алтернативни доставки, предаде БНТ.
По късно протестът #Газwithme ще се слее с мирното шествие за Свобода и независимост, организирано от украинските граждани в България.
Още от България
Олег Невзоров: Нямам намерение да бягам от България, не съм виновен
Според него "Баба Алино" е законно изградено селище, отрича да е бил разпъван политически чадър над компанията му
Министърът на иновациите си взе съветник, който не заспива и не лобира
На сцената на международната конференция “Webit 2026” Василев се обърна директно към хуманоидния робот Робърт с въпроса „Ще станеш ли мой съветник?“, а той му отвърна: „Благодаря за поканата".
Външният министър: Премахването на визите за българи ще гарантира баланса ни със САЩ
Велислава Петрова прие днес в МВнР делегация на високо ниво от Департамента по вътрешна сигурност на САЩ