2 Май, 2026

Поредна македонска провокация: Мицковски агитира членовете на Смесената историческа комисия да хвърлят оставки

Поредна македонска провокация: Мицковски агитира членовете на Смесената историческа комисия  да хвърлят оставки

Християн Мицковски

След оставката на члена на македонската част от смесената комисия по исторически въпроси д-р Ванчо Георгиев и обяснението му за намеса на висш служител на Министерството на външните работи, лидерът на ВМРО-ДПМНЕ Християн Мицковски призова и останалите членове на комисията да подадат оставка, а междувременно да внимават какво договарят с българските историци и какво подписват, за да не бъдат записани в тъмната страна на македонската история, цитира думите му скопското електронно издание ”МКД”, предава "Фокус".

„Шокиран съм, ако наистина е вярно, че някой между двата изборни тура решава да продаде част от македонската идентичност и да продаде Македония и за сметка на това да оцелее политически. Веднага призовавам тези политици да подадат оставки, както и останалите членове на комисията която преговаря, т. нар. историческа комисия, да тръгнат по стъпките на професор Ванчо Георгиев и да подадат оставка. Трябва да се знае, че слугуването на тези, които продават Македония, ще бъде записано на тъмната страница на македонската история.

Имаме ясна декларация, приета от Събранието и очаквам те да се придържат към резолюцията на парламента. „Очаквам личните и бизнес интереси да бъдат загърбени и призовавам членовете на тази комисия за трезвост и патриотични чувства и да внимават какво преговарят и какво подписват, като се има предвид, че това са чувствителни моменти за македонския народ.“, каза Мицковски в Битоля след новината, че д-р Ванчо Георгиев подаде оставка в македонската част на Смесената експертна комисия по историческите и образователните въпроси между С. Македония и България.
Сподели:

Коментари (0)

Туск предупреди за „разпад на НАТО“ след решението на САЩ да изтеглят войските си от Германия

Туск предупреди за „разпад на НАТО“ след решението на САЩ да изтеглят войските си от Германия

"Всички ние трябва да направим всичко необходимо, за да спрем тази пагубна тенденция“, подчерта той

Мохамед Халаф: Израел не е гълъб на мира, но не може да направи това

Мохамед Халаф: Израел не е гълъб на мира, но не може да направи това

"Извинете също така, че не е вярно, че Израел е враг,  нашият първи враг е Иран и не мисля, че можете да промените това убеждение и да манипулирате съзнанието чрез разпространяването на тази измислица", пише той

Мелони: Правителството ми е второто най-дълго управлявало в историята на Италия

Мелони: Правителството ми е второто най-дълго управлявало в историята на Италия

"Ще продължим напред с решителност, за да завършим започнатия път, с уважение към мандата, получен от италианските граждани, и само с един компас: националния интерес“, пише тя