11 Юли, 2026

Поредна нощ на въздушни удари срещу Украйна

Поредна нощ на въздушни удари срещу Украйна

В нощта на 3 февруари руските окупационни сили атакуваха Украйна, изстрелвайки 14 ударни безпилотни самолета от типа "Шахед-136/131", съобщиха украинските ВВС, цитирани от агенция УНИАН.

Врагът атакува Украйна с две управляеми авиационни ракети Х-59.

Както и снощи, руснаците изпратиха значителна част от „мъчениците“ в обекти на енергийната инфраструктура в Днепропетровска област. „Мобилни огневи групи на укаринската армия унищожиха 9 безпилотника на противника в Днепропетровска, Одеска, Николаевска и Житомирска области“, съобщиха от ВВС на украинските въоръжени сили.

УНИАН цитира директорът по развитието на информационната и консултантска компания Defense Express Валерий Рябих, който заяви, че наскоро окупаторите отново са променили тактиката на атаки с дронове. Сега географията на ударите се промени и врагът започна да нанася повече удари по фронтовите зони, опитвайки се да реши собствените си проблеми. Въоръжените сили на Украйна съобщиха, че руснаците са променили атаките си, „опитвайки се да ударят инфраструктурата на горивно-енергийния сектор, граждански и военни цели в близост до фронтовата линия и държавната граница на Русия“, пише БГНЕС

Сподели:
Украйна порази 18 руски кораба, поредна голяма рафинерия и още обекти от петролната инфраструктура

Украйна порази 18 руски кораба, поредна голяма рафинерия и още обекти от петролната инфраструктура

Военната логистика на руските окупатори претърпя тежки поражения

Техеран: Войната със САЩ няма да приключи с капитулация на Иран

Техеран: Войната със САЩ няма да приключи с капитулация на Иран

„Според мен само тези, които са готови за война, могат да преговарят с Америка“

Властите в Сибир към руснаците: Не карайте коли, работете от вкъщи, пестете енергия

Властите в Сибир към руснаците: Не карайте коли, работете от вкъщи, пестете енергия

Кризата с горивата обхвана почти всеки ъгъл на Русия - към момента само един от 89-те региона на страната не е въвел енергийни ограничения

Коментари (0)