В Скопие е извършено поредното посегателство върху български паметник. За това съобщава на страницата си журналистът Виктор Канзуров.
"Тази сутрин е забелязан вандализъм върху българската плоча в парка на франкофонията в Скопие.
Не знам дали е нужен коментар за тази омраза и за атмосферата в която тя се вихри.", е написал журналистът.
Това едва ли може да се смята за прецедент в РС Македония. Много са примерите на поругаване на български светини, които са останали на територията на нашата югозападна съседка. Тя отдавна се надява да падне ветото на България, което блокира началото на преговорите за членството й в ЕС. С подобни вандалски действия обаче македонците не биха могли да се надяват на благосклонно отношение от българска страна, защото в съюза няма място за страни, които скрито и явно изразяват своето враждебно отношение към България - страна, членка на ЕС, с която РС Македония има обща история, но не желае да признае.
Още от Улицата
БОЕЦ води дело срещу Иван Христанов за отказ на информация, отправи тежки обвинения за „чадър“ над Георги Тахов
Гражданското сдружение твърди, че бившият служебен министър е прикрил данни за договори за над 100 хил. лева и е отказал достъп до обществена информация
„Революция на фламингото“ на Z поколението срещу корупцията и "за" природата разтърси Албания
Луксозен туристически комплекс, финансиран от чуждестранни инвеститори, които според критиците използват фамилията Кушнер–Тръмп като прикритие – попадна под вниманието на разследващите органи. Протестите станаха известни под името „Революцията на фламингото“.
Операция „Тишина“: Зам.-министър изчезна тихомълком от кабинета „Радев“
Атанас Костадинов е един от първите зам.-министри в екоминистерството, назначени в правителството на Румен Радев