Портних: Тръбопроводът във Варненското езеро не е строен от мен, от времето на тройната коалиция е
"Ще съдействам на правосъдието"
"Все още не съм получил обвинителния акт от Окръжната прокуратура, по повод аварията на тръбопровода във Варненското езеро, затова не мога да коментирам обвиненията. Ще продължа да съдействам на правосъдието." Това заяви Иван Портних, бивш кмет на Варна, общински съветник от ПП ГЕРБ, в позиция на пресцентъра на ГЕРБ-Варна.
Той припомни, че нито е писал проекта, нито е осигурявал финансиране, нито е избирал изпълнител, нито е строил тръбопровода, нито е бил надзор, нито е разплащал, приемал, въвеждал в експлоатация обекта, защото по това време не се е занимавал с политика.
Тръбопроводът във Варненското езеро е построен през 2011 г., по проект на Министерството на околната среда и водите на тройната коалиция (БСП, НДСВ и ДПС).
Тогава съоръжението не е бил положено под дъното, както е било по проект, а е оставено отгоре, на дъното. Именно това става причина за аварията 8 години по-късно, вероятно причинена от котва на кораб.
"След инцидента сме уведомили всички органи, имащи отношение към качеството на водите във Варненското езеро", категорично заяви Иван Портних. Той припомни, че в продължение на 3 години Община Варна е очаквала безрезултатно финансова подкрепа от правителствата на Промените, за да вкопае отново тръбата под дъното на езерото. "И в момента тръбата е там и носи потенциален риск от нова авария", предупреди Иван Портних. /БГНЕС
Още от Закон и ред
ГДБОП: Спирането на Zamunda, ArenaBG и Zelka извади България от Списък 301 на САЩ
Новите тенденции са свързани с „пране“ на трафик онлайн, казва ръководителят на Алианса за борба с аудиовизуалното пиратство Мируна Херовану
Трима души са привлечени като обвиняеми за участие в дейността на "Кръв и чест"
Повдигнато им е обвинение по чл. 162, ал. 1 от Наказателния кодекс, а прокуратурата е постановила задържането им за срок до 72 часа
След акцията в Пловдив: Неонацистите от "Кръв и чест" под удар - очакват се обвинения
От пловдивската полиция потвърдиха, че групата е свързана с международната неонацистка организация, която изповядва неонацистка идеология