30 Август, 2026

Посланик Илашчук за случая с Баба Алино: Не коментираме фейкове, действаме според Виенската конвенция

Посланик Олеся Илашчук, снимка: БГНЕС

Инвеститорът Олег Невзоров не е търсил закрила от посолството

Посланикът на Украйна у нас Олеся Илашчук коментира казуса с комплекса в местността "Баба Алино" край Варна, определяйки като фейк внушенията, че инвеститорът Олег Невзоров, който е в неизвестност, се укривал в посолството на Украйна. 
Лъжливо е и твърдението, че той е търсил закрила от посолството.

В интервю за бТВ посланик Илашчук посочи, че всички процесуално-следствени действия следва да се извършват съответно българското законодателство и действащите двустранни споразумения.

"Във връзка с продължаващите обществени дискусии и появата на редица фалшиви материали официално заявяваме, че посолството на Украйна действа изключително в рамката на Виенската конвенция за дипломатическите отношения. А защитата на нашите украински граждани – изключително в правовата рамка съгласно Виенската конвенция по консулските отношения и абсолютно с пряко спазване със законодателството и на страната на акредитацията – това е важно.“ - тя. 

"Всички процесуално-следствени действия следва да се извършват в правовата рамка на националното законодателство на Република България, както и с действащите международни двустранни споразумения за правозапазването между нашите страни", добави Олеся Илашчук.

Сподели:
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние

Коментари (0)