28 Декември, 2025

Посланикът на Сърбия у нас: Благодаря, братя българи, за всичко, което получиха гражданите ни след ужасната катастрофа

Посланикът на Сърбия у нас: Благодаря, братя българи, за всичко, което получиха гражданите ни след ужасната катастрофа

Желго Йович, снимка: БГНЕС

Почти всички деца от инцидента вече са в родината си

Почти всички сръбски деца, пътували с автобуса, който катастрофира на АМ "Тракия" от вчера вече са в Република Сърбия. Две момчета в най-трудното състояние са в болница - в "Пирогов". Има още едно семейство - баща, майка и три дъщери, които са останали в болницата в Стара Загора. Там е и един възрастен, който е ампутиран крайник. Всички останали вече са в Република Сърбия и се надяваме след няколко дни ще бъдат вкъщи при своите семейства. Това каза посланикът на Република Сърбия у нас н. пр. Желго Йович пред БНТ.

"Лично аз и и всички мои приятели в Сърбия, всички сръбски институции сме много доволни за всичко, което са получили нашите граждани след тази ужасна катастрофа. В такова едно положение никога човек няма как да е доволен, когато се случи, но когато виждаш една друга нация, друг народ - братски, приятелски, когато виждаш как се грижи за своите граждани, че всички са заедно, действат веднага, спешно и като един, няма как да не си доволен. Това казах на моите български приятели вчера - ако трябваше да се случи такава катастрофа е добре, че се случи в България.

Благодаря, братя българи, благодаря на всичките институции, на кмета на Стара Загора, на обикновените хора. Тук не бяха само институции. В първия момент виждахме реакция на обикновени хора, които са се връщали от морето, които реагираха веднага, не са мислили за себе си, за своите деца в колата, но са мислили как да помагат на децата, които се нуждаят от помощ. Много благодаря на всички, които са участвали", каза н. пр. Желго Йович.

Посланикът каза още, че катастрофата е тема номер едно в Сърбия и се разисква кой е виновен и защо се случи.
Сподели:

Коментари (0)

 Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

"Моля ви да уважите тишината и скръбта на семейството ни в този тежък момент. Поклон пред светлата ѝ памет", написа още той

Васил Терзиев: Осигурихме чистотата в 9 района без компромис с обществения интерес

Васил Терзиев: Осигурихме чистотата в 9 района без компромис с обществения интерес

Нашият подход е прагматичен – гледаме ресурс, гледаме риск, гледаме резултат.

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

" Борбата му за свобода завинаги ще е в спомените ни“, написаха от Центъра за либерални стратегии