Посланикът Мертен оцени усилията на България да се присъедини към програмата за безвизово пътуване на САЩ
Американският дипломат обсъди актуални теми днес с вътрешния министър Калин Стоянов
Министърът на вътрешните работи Калин Стоянов и посланикът на САЩ Н. Пр. Кенет Мертен обсъдиха двустранното сътрудничество в областта на вътрешните работи.
„Високо оценяваме подкрепата на САЩ и стратегическото ни партньорство“, отбеляза в началото на срещата министър Стоянов и добави, че МВР има отлични отношения с ФБР, ДЕА, Сикрет Сървис, както и с Регионалния офис по сигурността.
Посланик Мертен отбеляза, че България освен стратегически партньор е и съюзник и приятел на САЩ. Той постави акцент върху положителната промяна и усилията, които наблюдава през последната една година относно процеса на присъединяване на България към програмата за безвизово пътуване на САЩ и обърна специално внимание на активния и по-задълбочен диалог с Министерството на вътрешните работи по темата.
По думите на посланик Кенет Мертен правоохранителните органи на САЩ са с изключително висока оценка за целия спектър на сътрудничеството с МВР.
По време на срещата Министър Стоянов и посланик Мертен обсъдиха и темите, свързани с борбата с трафика на хора, противодействието на нелегалната миграция и взаимодействието в отговор на киберпрестъпността, и по-специално онлайн пиратството.
В допълнение посланик Мертен изрази своята съпричастност към българските граждани и власти в борбата им с огнената стихия.
В знак на благодарност министър Калин Стоянов връчи на Н. Пр. Кенет Мертен юбилейния плакет на Министерството на вътрешните работи по случай 145 г. от създаването на институцията./ БГНЕС
Още от България
Радев с остър коментар за незаконния град край Варна, мълчи за "Камчия"
"Това не е само незаконно строителство. Тук са вързани и много други процеси, насочени срещу националната сигурност на България."
Божанов: Ако не само символно, но и реално Радев започне да ни откъсва от сърцето на Европа, ДБ ще реагира светкавично и остро
Той допусна, че на закритите срещи с чуждестранните партньори, както и на сегашната с френския президент Еманюел Макрон, българският премиер говори по-умерено
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия
"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"