28 Април, 2025

Посланикът ни в Алжир ще бъде извикан да даде обяснения за чата на Бобоков

Посланикът ни в Алжир ще бъде извикан да даде обяснения за чата на Бобоков

Посланикът ни в Алжир Румен Петров ще бъде извикан да даде обяснения, а ако не може да пътува сега, ще трябва да ги даде писмено. Това се казва в позиция на МВнР.

По-рано днес стана ясно, че ДАНС ще разследва чатовете между бизнесмена Пламен Бобоков и президентския съветник Пламен Узунов.

От тях се вижда, че Бобоков има активна комуникация освен с Узунов и с бившия съветник на външния ни министър Екатерина Захариева и настоящ дипломат в Алжир - Румен Петров.

В телефона на Бобоков той фигурира като "MVR-Rumen Petrov".

Специализираната прокуратура възложи на ДАНС да направи анализ и пусна нови чатове.

Името на Румен Петров се появи още в първите чатове между Бобоков и Узунов, като тогава прокуратурата смяташе, че той е уреждан за посланик в Алжир, а след това действително е бил назначен с указ от президента Румен Радев.
Сподели:

Коментари (0)

Военните разходи в света са нараснали с 9,4% през 2024 г. - най-големият скок след края на Студената война

Военните разходи в света са нараснали с 9,4% през 2024 г. - най-големият скок след края на Студената война

2024 г. е десетата година на последователно увеличение на разходите за отбрана

Американските военни са поразили 800 цели на хутите в Йемен от средата на март насам

Американските военни са поразили 800 цели на хутите в Йемен от средата на март насам

„Ударите са унищожили множество командни и контролни съоръжения, системи за противовъздушна отбрана, съоръжения за производство на модерни оръжия и места за съхранение на модерни оръжия“

Доналд Тръмп манипулира:  Смятам, че  Зеленски е готов да се откаже от Крим

Доналд Тръмп манипулира: Смятам, че Зеленски е готов да се откаже от Крим

„Ще видим какво ще се случи през следващите няколко дни… Не говорете с мен за Крим, говорете с Обама и Байдън за Крим“, — добави той.