Разговорите ще се водят с посредничеството на Оман в Женева
Американските пратеници Стив Уиткоф и Джаред Къшнър ще се срещнат във вторник с представители на Иран в Женева, за да преговарят по ядрената програма на Техеран. Разговорите ще се водят с посредничеството на Оман.
"Имаме работа с радикални шиитски духовници. Имаме работа с хора, които вземат геополитически решения въз основа на чиста теология. Никой досега не е успял да сключи успешна сделка с Иран, но ние ще опитаме. Стив Уиткоф и Джаред Къшнър в момента са на път, за да проведат важни срещи”, заяви държавният секретар на САЩ Марко Рубио.
Иран и САЩ подновиха диалога в столицата на Оман на 6 февруари след провала на предишните преговори, прекъснати през юни миналата година заради 12-дневната война между Иран и Израел. Тези нови преговори идват, след като Вашингтон заплаши Техеран с военна намеса заради жестокото потушаване на масовите протести в Иран.
Съединените щати са струпали голяма военна в сила в Близкия изток, като Доналд Тръмп се опитва да принуди Техеран да сключи сделка за ядрената си програма.
Още от Свят
Беларуска опозиция предаде на Киев доклад за подготовката на Лукашенко за война
Освен това военните разходи са се увеличили петкратно за последните четири години, а военно-промишленият комплекс на страната е интегриран с руския
„Кралят на Севера“ Анди Бърнам става премиер на Великобритания
Днес 56-годишният запален фен на футболния клуб „Евертън“ е бил част и от музикалната сцена „Мадчестър“, белязала края на 80-те и началото на 90-те години.
Forbes: Смяната на тактиката не помага – украинските дронове провалят щурмовете на руснаците в Донбас
Украинските подразделения използват безпилотни летателни апарати, за да откриват и унищожават противника, като често обезсмислят всякакви опити за напредване.