28 Декември, 2025

Посолството ни в САЩ: С доста българи нямаме връзка заради урагана

Посолството ни в САЩ: С доста българи нямаме връзка заради урагана

Очаква се ураганът „Ирма” да удари с пълна сила Флорида в ранните сутрешни часове местно време

„С доста българи, особено с тези в районите, откъдето „Ирма” вече е минала, нямаме връзка”, заяви пред bTV Любомир Грънчаров, представител на българското посолство в САЩ.

Той успокои, че това се дължи на нарушените комуникации.

В българската мисия е създаден кризисен щаб, който да помага на наши сънародници по време на природното бедствие.

„Засега няма данни за пострадали българи. Много техни близки се обаждат в посолството, за да търсят информация”, допълва Грънчаров.

Очаква се скоро бурята да връхлети Флорида, където също живеят много наши сънародници. Там е обявена и най-голямата евакуация в историята на щата.

„Много е важно хората да не се евакуират след настъпването на бурята. Властите предупредиха и да не се звъни на спешния телефон 911 докато трае стихията, защото няма да могат да помогнат”, пояснява Грънчаров.

Българката Маги Чукурлиева, която живее във Форт Лодърдейл разказа, че при тях положението към момента е спокойно.

„Добрата новина за нас на източния бряг е, че „Ирма” се движи по западното крайбрежие на Флорида. Вятърът при нас ще бъде може би около 200 км/ч, не повече”, посочва тя.

В ефира на bTV тя показа къщите във Форт Лодърдейл, които са укрепени със специални метални щори, за да бъдат предпазени от ураганните ветрове.

Чукурлиева посочи, че тя лично няма да се евакуира, тъй като положението с пътуването е много тежко заради милионите хора, които напускат Флорида.

Очаква се ураганът „Ирма” да удари с пълна сила Флорида в ранните сутрешни часове местно време.

Сподели:

Коментари (0)

Режимът на Вучич: За всичко е виновен „дяволският“ ЕС

Режимът на Вучич: За всичко е виновен „дяволският“ ЕС

Депутат от СПП казва още, че „органите на ЕС никога не обсъждат и не пишат доклади за ендемичния нацизъм и усташеството в Хърватия“, използвайки пропагандните похвати на сръбския съюзник – Русия – срещу Украйна

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Изработката на едно оръжие може да отнеме повече от месец – зависи от модела, украсата и сложността. При Христо всичко се прави от А до Я.

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Над планините облачността ще бъде променлива, по-често значителна. Главно в Стара планина ще има превалявания от сняг