12 Август, 2026

Поставиха ограда на МОЧА, Трайков призова Манолова да ограничи крещенето (снимки)

Поставиха ограда на МОЧА, Трайков призова Манолова да ограничи крещенето (снимки)
снимки: Трайчо Трайков и Цветан Томчев, Фейсбук

Днес започна ограждането на МОЧА в София с предпазни метални платна, защото конструкцията е опасна за преминаващите около монумента граждани. Мярката е наложена по искане на кмета на район „Средец“ Трайчо Трайков. Поставянето на загражденията ще направи невъзможен палатковия лагер на русофили, които втора седмица пазят паметника на окупатора.

И днес в района има засилено полицейско присъствие, а пред омразния паметник са и Мая Манолова, и Румен Петков със свои активисти. Ограждането на МОЧА може да се окаже първата стъпка към демонтажа и премахването на паметника от центъра на столицата. Трайков публикува снимки в профила си във Фейсбук и коментира: "Дотук добре. Но следващите стъпки са по-важни и не трябва да се бавят. До преди малко бях на място и разговарях с медиите, като през това време г-жа Манолова и агитката и крещяха с омраза. Такива са тези хора и трябва да запазим демокрацията, за да е сигурно, че ще се ограничат само с крещенето. След като казах на полицаите, че палатките са незаконни (което те и без това знаеха), госпожата каза, че не било вярно, но така и никой не можа да я убеди да покаже съгласувателното писмо. Докато е там този лъжовен символ, ще продължи да ражда и лъжи, и омраза". 

rumen-petkov1.jpg

manolova1.jpg

policai1.jpg

Сподели:
Цветан Цеков: Без спешни държавни мерки, плодовете и зеленчуците ни отиват в Червената книга

Цветан Цеков: Без спешни държавни мерки, плодовете и зеленчуците ни отиват в Червената книга

Секторът страда, производителите изхвърлят продукцията си с отлично качество или тя сама изгнива на полето заради ниските изкупни цени и вносът от трети страни, който е евтин, но третират с канцерогенни препарати, посочи председателят на Националната Браншова камара „Плодове и зеленчуци“

Какви са версиите на разследващите взрива във военния завод край Трявна?

Какви са версиите на разследващите взрива във военния завод край Трявна?

Огледът на местопроизшествието ще бъде извършен утре. На него ще присъстват вещи лица от различни области, специалисти и технически помощници.

Бойко Ноев: 15 години гърмят взривове в България, стават шумни скандали без резултат

Бойко Ноев: 15 години гърмят взривове в България, стават шумни скандали без резултат

Прокуратурата има системен проблем – проникване на чужди интереси. Разследващи прокурори по взривовете и делата разпореждат на ДАНС, вместо да разследват извършителите - разследват свидетелите, заяви бившият министър на отбраната

Коментари (0)