Председателят на Европейския парламент Давид Сасоли съобщи, че се намира под домашна карантина като превантивна мярка в Брюксел, след като е пътувал до Италия, където в момента бушува епидемията от коронавируса, предава Reuters, цитирана от агенция "Фокус".
„Парламентът ще продължи да работи и да изпълнява задълженията си. Няма вирус, който да попречи на демокрацията“, каза той в изявление.
ЕП реши да съкрати своите заседания заради притесненията, че подобно масово мероприятие е риск за евродепутатите, заради епидемията от новия коронавирус. Освен това сесиите вече се провеждат в Брюксел, заради притеснения, че пътуването до там може да представлява допълнителен риск за разпространението на заразата.
Броят на починалите вследствие от усложнения, причинени от новия коронавирус се увеличи до 4012 души, а общият брой на заразените по света, в общо 105 страни в ранните часове на 10 март е 114,151, съобщава AFP, като се позовава на информация на здравните служби на страните по света. Общият брой на заразените в Европа е 15 424 души и 528 починали. Италия е най- силно поразената страна извън Китай, в страната до момента са регистрирани 9172 случая и 463 починали.
Давид Сасоли


Коментари (0)