18 Май, 2026

Постоянен арест за Никола Николов-Паскал поиска прокуратурата

Постоянен арест за Никола Николов-Паскал поиска прокуратурата

Паскал настоява за по-лека мярка, за да си направи операция в Германия, на ход е съдът

Софийският градски съд гледа мярката за неотклонение на Никола Николов – Паскал. От прокуратурата настояват той да остане за постоянно в ареста.

Днес изтичат 72-та часа, за които първоначално беше задържан, пише БГНЕС. Пред съда Паскал обяви, че настоява за по-лека мярка, за да има възможност да си направи операция в Германия.

Припомняме, че на 28-ми август Никола Николов – Паскал в продължение на 3 часа и половина даваше обяснение по делото за контрабанда и корупция в Комисията за противодействие на корупцията (КПК). Николов запази пълно мълчание и не отговори на нито един от въпросите на медиите. 

Обвиненият за участие в организирана престъпна група за контрабанда, заедно с бившата директорка на Агенция „Митници“ Петя Банкова и бившия главен секретар на МВР Живко Коцев на 27-ми август бе предаден на българските власти на ГКПП "Калотина". Това се случи точно година, след като България поиска екстрадицията му от Сърбия и съдът и властите в Белград одобриха искането ни.

Съдът се оттегли на заседание. Решение по мярката се очаква след 17.00 ч. 

Сподели:

Коментари (0)

Отстраненият евпропрокурор Теодора Георгиева заведе дело срещу България в Страсбург

Отстраненият евпропрокурор Теодора Георгиева заведе дело срещу България в Страсбург

В жалбата си тя съобщава, че е жертва на прокурорски произвол, че срещу нея се води "инквизиционно производство", без да може да се защити, защото формално не е обвиняема, че прокуратурата провежда институционална вендета срещу нея заради разкритията ѝ

Сибига: Трибуналът за Путин вече е факт, билетът му за Хага е осигурен

Сибига: Трибуналът за Путин вече е факт, билетът му за Хага е осигурен

37 държави одобриха третия учредителен документ на Специалния трибунал, който трябва да заработи още през 2027 година

Крах на делото „Русофили“: съдът оправда Николай Малинов по обвиненията за шпионаж

Крах на делото „Русофили“: съдът оправда Николай Малинов по обвиненията за шпионаж

След пет години разследване и шумен международен скандал Софийският градски съд оправда лидера на движение „Русофили“ по обвиненията, че е работил в полза на руски организации и срещу националната сигурност на България