16 Август, 2026

Построиха на Путин копие на Райхстага в реални размери за "възстановка" по случай "Деня на победата"

Снимка: архив

Бутафорната сграда е построена в увеселителен парк

В Русия построиха копие на сградата на Райхстага в реален размер за "възстановка" на "Деня на победата", когато съветските сили влизат в Берлин в края на Втората световна война.

Копието в реални размери е било изградено в увеселителен парк в Москва за възстановка на момента, в който съветското знаме е издигнато над сградата на германския парламент в последните дни на Втората световна война.

По бутафорната версия на Райхстага има дупки от куршуми, а около нея - отломки и исторически военни превозни средства.

Спектакълът, озаглавен „Победа!“, ще се играе два пъти дневно през май, успоредно с ежегодния военен парад в Москва. /БГНЕС

Сподели:
Шефът на ОДМВР-Пловдив твърди, че полицията е адекватна: Децата на Младежкия хълм не са искали да отнемат живот

Шефът на ОДМВР-Пловдив твърди, че полицията е адекватна: Децата на Младежкия хълм не са искали да отнемат живот

"На гърба на МВР се упражняват много "експерти", едни и същи хора, които "разбират" от всичко и са дежурни по телевизиите", коментира не без доза безочие  Васил Костадинов.

Нинова: Наистина ни управляват палячовци!

Нинова: Наистина ни управляват палячовци!

Днес министърът на отбраната Димитър Стоянов дойде в МС с тениска на "Кинтекс", после обработиха снимките

"Слава на Русия" е нацистки лозунг, уважаеми! Това е исторически факт

"Слава на Русия" е нацистки лозунг, уважаеми! Това е исторически факт

Фразата присъства и на т.нар. „Руски марш“ — ежегодни прояви, в които участват различни ултранационалистически групи, включително неонацистки среди.

Коментари (0)