Инициативата е на Сдружение "Приятели на морето" и се реализира сега, преди началото на летния сезон
Автомобил ГАЗ-13 "Чайка" - соц модел кола на бившия Източен лагер, ще бъде потопен край бреговете на Бургас, за да се превърне в подводен риф, издадоха от Община Бургас.
Инициативата е на Сдружение "Приятели на морето" и ще бъде реализирана преди началото на летния сезон. Заедно с лимузината на същото място ще бъде потопен и още един от автомобил от соц времената - радио релейна станция върху шаси на ЗиЛ 157.
Целта е на дъното на морето лимузината и камионът да са в помощ за баланса на екоравновесието в района, но и да станат атракция за водолазите, които посещават морския град и акваторията му. Очакванията са за кратко време корпусите на колите да се покрият с водорасли и мекотели и да станат убежище за различни видове морски обитатели.
Автомобилите ГАЗ-13 и ЗиЛ 157 са дарени от Националната служба за охрана и от Министерство на отбраната, които нямат необходимост от тях. Вече са транспортирани до Бургас и сега предстои подготовка, за да бъдат полезни там където им е мястото.
Още от България
Полк. Диман Георгиев: Радев, дори Лукашенко прозря!!! Кратуно проZта!
"Той заяви, че историческите съдби на беларуския и украинския народ са „тясно преплетени“ и ги свързват вековни традиции."
Вили Лилков: Радев е готов на капитулация за страната ни пред Zлото, нужен е отпор от всички проевропейски партии
"Всякакви допълнителни условия, съображения и разграничителни линии между партиите, които имат претенцията да представляват хора като мен, са вредни и ни отклоняват от целта да изгоним Zлото от българската политика!"
И русофилът ген. Шивиков е с амбиции за президентството - като подгласник на Георги Димов
Кандидатурите им ще бъдат обявени официално утре, в парк-хотел „Москва“