Пациентът е дал положителен тест за хантавирус и е настанен в инфекциозното отделение. Съобщава се, че той не е пътувал в чужбина.
Румъния съобщава за потвърден случай на хантавирус в западния град Арад. На 8-ми май пациент с кашлица, треска и стомашни проблеми е бил взет с линейка от психиатрична клиника в град Щей, окръг Бихор.
В стаята му е имало още двама пациенти, единият от които вече е изписан, съобщи БНТ.
В Арад пациентът е дал положителен тест за хантавирус и е настанен в инфекциозното отделение. Посочва се, че той не е пътувал в чужбина. Впоследствие властите са известили за развитието на случая персонала на психиатричната клиника в Щей.
Оттам съобщават, че всички, които са били в контакт с 25-годишния мъж са били изолирани.
Засега никой не е развил симптоми, но достъпът до здравното заведение е ограничен. През последните години Румъния е регистрирала няколко случая на хантавирус. Не са регистрирани мутации в щам, който се предава от човек на човек, посочва Румънската обществена телевизия.
Още от Свят
Иран отново предяви претенции за контрол върху Ормузкия проток
"Безопасното преминаване през Ормузкия проток не може да бъде гарантирано без координация с Иран", заяви заместник-министърът на външните работи Казем Гарибабади
Тръмп заплаши европейски държави със 100% мита заради данъка върху цифровите услуги
По думите му, действащите търговски споразумения ще бъдат обезсилени.
Над 50 000 души са в неизвестност след бедстието във Венецуела
Ръководителят на хуманитарните операции на ООН Том Флетчър. предупреди, че броят на жертвите вероятно ще „нарасне значително“