Районната прокуратура в Разград повдигна обвинение на баща и син за кражбата на стълбове и пътни знаци. Табелите за над 4000 лева изчезнаха преди дни от път в Северната индустриална зона на Разград.
Досъдебното производство е образувано на 10 март след получен сигнал от АПИ. От Пътната агенция са съобщили за изчезнали 10 метални стълба и монтираните на тях 18 пътни знака.
В момента двамата са в ареста за 72 часа с постановление на наблюдаващ прокурор. Престои днес да бъде внесено искане до Районния съд за „задържане под стража”.
За подобно престъпление законът предвижда наказание от 1 до 10 години лишаване от свобода.
Още от Закон и ред
Прокуратурата стартира проверки на мантинелите и настилките по АМ "Струма"
Действията са предприели след като в района на Мало Бучино на 25 юни ТИР навлезе в насрещното движение, помитайки предпазната мантинела, и премаза автомобил - две деца и мъж загинаха на място, а други двама души са в тежко състояние
Шеф на ВиК-Несебър и негов заместник са задържани при акция на МВР
На този етап не се дават подробности за ареста им, дали не са им повдигнати обвинения
Божанов: Хора с прякори са заграбили държавни и общински имоти във Варна след фрапантни нарушения на прокуратурата
Разкритието е направено въз основа на скандални документи, от които става ясно, че организирана престъпна група е фалшифицира нотариални актове , за да завзема имоти на държавата и общината