6 Декември, 2025

Ердоган: Над 1000 членове на "Хамас" се лекуват в турски болници

Ердоган: Над 1000 членове на "Хамас" се лекуват в турски болници

Реджеп Таип Ердоган, снимка: EPA/BGNES

Според него "Хамас" не е терористична организация, а „съпротивителна"

„Повече от 1000 членове на Хамас се лекуват в турски болници.“

Това заяви турският президент Реджеп Ердоган след срещата си с гръцкия министър-председател Кириакос Мицотакис, предаде АФП.

Ердоган - яростен критик на войната на Израел в ивицата Газа, добави, че смята "Хамас" за „съпротивителна организация“.

"Толкова много членове на "Хамас" бяха убити. Целият Запад ги атакува с всевъзможни оръжия и боеприпаси. Да наречем "Хамас" терористична организация би било жестоко." - твърди Ердоган.

Той добави, че Гърция и Турция нямат съгласие по този "много важен" въпрос.

Израел, САЩ, ЕС и като цяло страните от демократичния свят класифицират "Хамас" като терористична организация. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Неговата платформа Х беше глобена от ЕК, тъй като нарушава закона за цифровите услуги на Европейския съюз (DSA) в области, свързани с осигуряването на прозрачност на рекламите и достъпа на изследователите до отворени данни и информация.

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Той заяви, че Турция не е дала „празен чек“ на сирийското правителство да репресира.

Награда за мир: Как ФИФА режисира новото шоу на Тръмп

Награда за мир: Как ФИФА режисира новото шоу на Тръмп

Тръмп и Инфантино използваха възможността за самореклама и маркетинг. В статута на ФИФА пише, че организацията трябва да е аполитична. Но ръководството ѝ тълкува това правило доста свободно, когато става въпрос за пари.