Снимка: Голос Америки
Обострянето на ситуацията в Домбас е свързано с пристигането на подразделения на руската армия
Украинските власти допълват, че други четирима души са ранени при боеве в Донбас. Състоянието им е тежко. Проруските сили са обстрелвали позиции на армията на Украйна.
Секретарят на Съвета за национална безопасност и отбрана на Украйна Александър Турчинов заяви, че обострянето на ситуацията в Домбас е свързано с пристигането на допълнителен контингент от подразделения на руската армия, но въоръжените сили на Украйна контролират ситуацията.
Седем нарушения на режима на примирие от страна на врага са регистрирани по целия фронт през последното денонощие, включително един въоръжен сблъсък, поясниха от пресцентъра на водената от Киев антитерористична операция, допълвайки, че през последните дни са убити 8 сепаратисти и 9 са ранени.


Коментари (0)