Здравното министерство прави опит да реши кризата с ваксините. Решението се търси в заявка на по-големи количества за дълъг период.
Ведомството е направило и проверка на наличните количества в складовете.
Заради административни неуредици през 2014 и особено през 2015 г. възникна криза с имунизациите на децата. Дори се наложи спешно да бъдат внесени ваксини от Турция.
Сега здравното министерство е установило, че до средата на тази година количествата в складовете са достатъчни, а вече се провеждат обществени поръчки за следващите доставки. Това според тях ще осигури плавния процес.
Здравното министерство е проверило и колко са имунизираните деца. За 2015 и 2016 г. те са над 90% и според ведомството това е успокоителна информация, тъй като обхватът на децата е сравнително добър.
За да не се случва отново подобна криза, от министерството обмислят някои мерки, като най-интересната е, че планират да водят преговори за заявка на по-големи количества, например в срок от 3 години.
Още от Улицата
WSJ: Фалшиви въздушни възглавници убиват шофьори в САЩ, правителството е безсилно да спре това
„Не можех да дишам, чувствах се сякаш нещо ми е заседнало в гърлото“, спомня си Канг по време на интервю. Той загуби половината от долната си челюст, повечето от долните си зъби и някои горни зъби.
11 загинаха от изпепеляващ пожар в Испания, сред жертвите може да има британци
Испанските власти съобщиха, че голяма част от жертвите вероятно са чуждестранни туристи и предупредиха, че броят на загиналите може да нарасне
САЩ и Китай изпитаха ударите на едни от най-тежките пясъчни бури от десетилетия
Основните източници на прах са големите пустини, като Сахара в Африка, Гоби в Азия и Арабската пустиня в Близкия изток. Макар явлението да е естествен процес, все по-голяма роля за него играят лошото управление на водните и земните ресурси, сушата и деградацията на околната среда.