19 Юни, 2026

Появата на нови руски кораби ескалира напрежението в Черно море

Появата на нови руски кораби ескалира напрежението в Черно море

Русия увеличи броя на бойните кораби в Черно море до 13 единици. Сред тях е и ракетоносец. Това съобщава РБК-Украйна, като се позова на съобщение на Силите за отбрана на Южна Украйна в Telegram.

"Въпреки бурята противникът увеличи военноморската група в Черно море до 13 единици, включително 5 големи десантни кораба и 1 ракетоносец" се посочва в съобщението.

В същото време се подчертава, че фрегатата "Адмирал Макаров", оборудвана с до 8 ракети "Калибър", е поставена на бойно дежурство.
Сподели:
Пак разгромиха руските войски при легендарната Мала Токмачка, щурмували с мотоциклети и лопати

Пак разгромиха руските войски при легендарната Мала Токмачка, щурмували с мотоциклети и лопати

В Пологовския район на Запорожка област окупатори не успяват да превземат това село вече четири години въпреки многобройните щурмове

 Навальный LIVE:  Ето как  Кремъл пренаписа жалката биография на Путин

Навальный LIVE: Ето как Кремъл пренаписа жалката биография на Путин

"Наследникът на Елцин бил, нека бъдем честни, незабележим служител на службите, който до този момент не се бил отличил с никакви постижения и не бил запомнен с нищо", разказва водещият

The Telegraph: Украйна взема надмощие във войната, а това поставя Запада под удар

The Telegraph: Украйна взема надмощие във войната, а това поставя Запада под удар

Според Кофлин руската армия губи всеки месец около 30 000 души убити и ранени, а икономиката изпитва все по-силен натиск заради продължителната война

Коментари (0)