29 Юли, 2026

Огнена стихия бушува в гората край Ветрен

Огнена стихия бушува в гората край Ветрен

В гасенето на огнената стихия участват както пожарникари, така и лесничеи от горско стопанство "Пазарджик"

 Екипи на пожарната гасят пожар в землището на град Ветрен, съобщи за Радио „Фокус“ – Пазарджик говорителят на ОД на МВР в Пазарджик Мирослав Стоянов. Той обясни, че сигнал за разразилия се пожар е получен днес около 13.30 часа.

„По първоначални данни огънят е тръгнал от сметището на градчето, а от там по сухи треви и храсти се прехвърлил в близката гора и обхванал близо 120 декара от нея. На място незабавно са изпратени всички дежурни смени от огнеборци при Районните служби „ПБЗН“ в Пазарджик, Белово, противопожарния участък в Септември, както и допълнителни екипи от районните служби във Велинград, Пещера и Панагюрище.

Пожарникарите са на място с четири противопожарни автомобила и пет джипа, като в гасителните действия активно участват и лесничеи от Горското стопанство в Пазарджик“, допълни Стоянов. Той каза също, че са предприети действия за ограничаване на пожара.

Сподели:
Възпоменание на гробовете на ген. Иван Колев и Райна Княгиня

Възпоменание на гробовете на ген. Иван Колев и Райна Княгиня

Организатори са „Сите българи заедно“, Общество „Ген. Иван Колев“ и Атлантически съвет на България

WSJ: Иран и Оман търсят разбирателство за Ормузкия проток в опит да дадат посока на преговорите

WSJ: Иран и Оман търсят разбирателство за Ормузкия проток в опит да дадат посока на преговорите

Американски служител и посредници заявиха, че Иран и Оман все още са далеч от единодушие по някои въпроси, включително дали да начисляват такси за транзит. Но и двете страни заявиха, че има напредък.

Земетресение с магнитуд 7,1 разлюля Япония, на острова очакват цунами

Земетресение с магнитуд 7,1 разлюля Япония, на острова очакват цунами

Трусът е достигнал най-високата възможна степен – седма – по японската сеизмична скала „Шиндо“, която измерва силата на разклащането на земната повърхност

Коментари (0)