28 Януари, 2026

Пожар изпепели физкултурния салон на училище в Карнобат

Пожар изпепели физкултурния салон на училище в Карнобат

Изгоря физкултурният салон на основно училище "Петко Рачов Славейков" в Карнобат. Сигнал за пожара е подаден около 23 часа в понеделник от живеещи в близост до училището. На място са пристигнали четири противопожарни автомобила и огънят е бил локализиран, съобщи NOVA.

Сградата, която е лека конструкция, е изгоряла изключително бързо, въпреки дъжда. В нея е имало близо пет тона пелети за отопление на училището, които пламъците не са успели да запалят.

"Просто видяхме пламъци и приятели и колеги звъняха на 112. Пламъците бяха доста сериозни", разказа очевидец на пожара. 

"Вътре е имало стари чинове. В един физкултурен салон има уреди, има настилки, всичко това е изгоряло и то горя бързо, но благодаря на тия момчета, нашите пожарни двете на Карнобат и виждам, че две от Айтос се справиха сравнително бързо. Дъждът не помогна. Дъжд пожар не гаси", заяви кметът на Карнобат Георги Димитров.
Сподели:

Коментари (0)

Отряд „Кобра” обсади дома на ромски бос в Костинброд

Отряд „Кобра” обсади дома на ромски бос в Костинброд

Христо Върбанов, известен с прякора си Ицо Папата, вероятно е свързан с имотни измами

Амстердам готви забрана за електрическите велосипеди

Амстердам готви забрана за електрическите велосипеди

"Има много хора, които карат с над 50 километра в час при ограничение от 25. Деца също карат електрически велосипеди и се случват много инциденти."

"Големият брат" влиза в чата: Microsoft слага край на малките лъжи за работното място

"Големият брат" влиза в чата: Microsoft слага край на малките лъжи за работното място

Край на "тайния" хоум офис: Microsoft пуска функция, с която шефът вижда къде сте. Функцията предизвика скандал за поверителността и бе отложена за март