27 Август, 2026

Пожар в болница в Сърбия, над 100 пациенти са евакуирани

Пожар в болница в Сърбия, над 100 пациенти са евакуирани
Снимката е илюстративна

Огънят е обхванал покрива и целия шести етаж

Пожар избухна тази сутрин в Специализираната болница за заболявания на щитовидната жлеза и метаболитни заболявания "Чигота Златибор" в съседна Сърбия.

Над 100 пациенти и служители са били евакуирани, включително тридесет деца, преди пожарът да бъде локализиран.

Ръководителят на отдела за извънредни ситуации в град Ужице Саша Цитсварич заяви пред РТС, че разследването ще бъде проведено в най-кратки срокове.

Цицварич разказва, че огънят е обхванал покрива и целия шести етаж, който е с дървена конструкция, поради което щетите са големи.

По думите му, 47 пожарникари с 11 автомобила са участвали в гасенето на пожара до 7 ч. тази сутрин, когато е бил локализиран.

114 пациенти са били успешно и бързо евакуирани от пожарникарите. /БГНЕС

Сподели:
Сръбският военнопрестъпник Ратко Младич почина в затвора

Сръбският военнопрестъпник Ратко Младич почина в затвора

Името му се свъзва с едни от най-тежките престъпления по време на войната в Босна и Херцеговина, включително клането в Сребреница през 1995 г., определено от международните съдилища като геноцид

Мишена на осуетения палеж с напалм в Словакия е бил украинският производител на дронове „Скайтон“

Мишена на осуетения палеж с напалм в Словакия е бил украинският производител на дронове „Скайтон“

„Неотдавнашното нападение срещу нашия обект в Словакия е поредното доказателство, че украинските производители на отбранителна продукция са се превърнали в истински трън в очите на руснаците и че сме на прав път“

Гърция купува две модерни фрегати за своите ВМС

Гърция купува две модерни фрегати за своите ВМС

Фрегатите от клас "Бергамини" са проектирани за широк спектър задачи – противовъздушна отбрана, борба с надводни цели и унищожаване на подводници

Коментари (0)