18 Юни, 2026

Затвориха летище в Москва, пожар в Курск след атака с дрон

Затвориха летище в Москва, пожар в Курск след атака с дрон

Курската област в Русия е попаднала под атака с дрон, съобщава вестник "Коммерсант“. По данни на губернатора на областта Роман Старовойт устройството се е разбило в покрива на железопътна гара и е предизвикало пожар. Петима души са леко ранени от осколки от стъкло.

Старовойт отбеляза, че данните са все още предварителни. Той уточни, че в резултат на попадението са повредени покривът, фасадата и един от пероните на гарата, чакалнята и подлезът.

"В най-кратък срок ще започнем ремонтни дейности. Възложих да се организира цялото необходимо съдействие за ликвидиране на последиците от удара, ще бъдат включени всички необходими сили и средства“, увери губернаторът.

Междувременно летищните власти в Москва обявиха, че "Внуково" и "Домодедево" временно са затвори. Летищата не приемат кацащи самолети и не издават разрешения за излитания, предаде ТАСС. По данни на Flightradar, самолетите са пренасочвани към "Шереметиево“, а част от машините са в зоната за изчакване в района на Рязан.

Сподели:
Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната

Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната

Американският президент заяви на заключителната пресконференция на Г-7, че е готов да „бомбардира до основи“ Иран, ако страната наруши споразумението

Плетенчук: За руснаците започва ад!  Готвят се за украински десант в Крим

Плетенчук: За руснаците започва ад! Готвят се за украински десант в Крим

„Ако се наложи, ще проведем всяка операция, необходима за освобождаването на украински Крим“, заяви представителят на украинските ВМС

Макрон похвали срещата на върха

Макрон похвали срещата на върха

„Тази среща наистина ни позволи да се координираме много тясно, за да отговорим на кризите и да работим по големите предизвикателства на нашето време“, добави френският президент.

Коментари (0)