В близките села няма задимяване
Пожарът край панагюрското село Елшица е овладян, но все още са налице активни огнища в северния фронт на горския масив, съобщи БНР. И през днешния ден военен хеликоптер участва в гасенето. Тази нощ верижни машини отвориха път до трудно достъпните места.
Частичното бедствено положение в Панагюрище остава в сила.
Вече няма никаква опасност за разпространяване на огъня, каза кметът на Панагюрище Никола Белишки.
"Има пет огнища, които в момента действат, не са силни. Имаме и един хеликоптер в подкрепа, доста доброволни формирования. Надяваме се, че до довечера ще бъде овладян. Ако излезе вятър, не мога да кажа, но основните 5 огнища, които в момента ги борим, мисля, че ще успеем да се справим днес с три от тях." - отбеляза той.
В близките до пожара села няма задимяване.
Водозахранването в района е нормално. Гасителните действия продължават.
Още от България
Сметната палата: Твърденията за конфликт на интереси при Димитър Главчев с възложените от НС одити са инсинуация
Въпреки че не са налице правни основания за това, заради спекулативните коментари и с оглед гарантиране на максимална обективност председателят на Сметната палата ще си направи писмен отвод от всички действия и решения по одитите, отнасящи се до периода, през който е бил служебен премиер
Израелският посланик за станалото в Банско: Изолиран случай - реагирайте, осъдете го, постарайте се да не се случи отново
„Израелците разбират и осъзнават, че не можеш да сочиш с пръст цял един народ за поведението на четирима, петима"
Как се променят складовете в България: автоматизация, електрификация и недостиг на хора
Недостигът на работна ръка постепенно променя инвестиционните решения на българските компании. През юни 2026 г. 32,4% от предприятията в промишлеността посочват недостига на хора сред факторите, които ограничават дейността им. Заедно с растящите разходи за труд това насочва вниманието към процеси, в които една и съща работа може да се извършва с по-малко ръчни операции.