11 Юни, 2026

Пожарът в Рила се разраства

Пожарът в Рила се разраства

Пожарът в Рила се разраства. Гори над дупнишкото село Бистрица. Огънят се разпространява в труднодостъпен терен на около 2300 метра надморска височина. 10 са обхванатите декари гора.

На място са екипи от огнеборци, но без техника. Засега не са изпращани служители на Горско стопанство-Дупница. Дотам няма и път. Преди години наблизо е имало обитавана хижа "Комсомолец", казаха планинари.

„Пожарът е под Черни връх в Рила. Той е във високопланински терен и е обхванал суха растителност. Огънят е низов, но е навлязъл в гора”, посочи говорителят на Областната дирекция на полицията в Кюстендил Катя Табачка.

В социалните мрежи беше обявено, че за събота се набират доброволци да се включат в гасенето. Те трябва да са добре екипирани и оборудвани за работа във високата част в планината, а сборният пункт е пред кметството в село Самораново.
Сподели:
Антон Кутев: Ще минем през много битки, но ние ще се справим

Антон Кутев: Ще минем през много битки, но ние ще се справим

Тръгне ли някой срещу държавата – няма спасение. Държавата има инструменти, които ще работят за интересите на хората

Богданов: Помогнахме на Украйна в най-критичните моменти, а сега правим външнополитически гаф

Богданов: Помогнахме на Украйна в най-критичните моменти, а сега правим външнополитически гаф

Страната ни имаше специален статут в нашите взаимоотношения с Украйна, защото бяхме едни от първите, когато ѝ помогнахме в най-критичните моменти през 2021-2022 г. с горива, с боеприпаси, заяви бившият министър на икономиката.

„STRIKE BACK 26“: Военни от 5 държави демонстрират способности в отбрана на полигона „Корен“

„STRIKE BACK 26“: Военни от 5 държави демонстрират способности в отбрана на полигона „Корен“

Военното учение е демонстрация на оперативната съвместимост и сътрудничество между различни формирования в многонационална среда. То е сред най-значимите учения в годишния календар на въоръжените ни сили

Коментари (0)