Пожарът, който избухна вчера в двора на ТЕЦ-Сливен, вече е овладян и локализиран, съобщи кореспондентът на bTV в региона.
Огънят тръгна снощи от бали със слама в двора на дружеството, използвани за изгаряне на отпадъци. Причината все още се установява.
Балите горят и сутринта, но няма опасност за сградите, работата на ТЕЦ-а не е спирала. Пожарът е локализиран благодарение на усилията на екипи на пожарната и служители на горските стопанства. Включили са се огнеборци от Сливен, Ямбол и Нова Загора.
По предварителна информация запалили са се около 14 тона бали. Силният вятър вчера допълнително разпалваше огъня. Няма данни за пострадали хора.
По същото време е избухнал и втори пожар – в складовете на завод „Динамо”.
Напиши коментар
Напиши коментар
Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван
- 6 Декември, 2025
“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”
Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка
- 6 Декември, 2025
Той отново упрекна МВР в бездействие.
Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор
- 6 Декември, 2025
„Украйна се бори за своята територия, нация, за своите деца, а когато се бори за своето съществуване, един народ може да покаже истински героизъм.”


Коментари (0)