23 Декември, 2025

Един от пострадалите при вчерашната самолетна катастрофа край Шумен е в критично състояние

Един от пострадалите при вчерашната самолетна катастрофа край Шумен е в критично състояние

Пожарната обезопасява района около падналия самолет заради теч на гориво

Един от пострадалите при падането на малък самолет край Шумен в сряда вечер е в тежко състояние. На борда на машината били 62-годишен шуменец и 27-годишният му син. По-възрастният мъж е в тежко състояние.

"Състоянието на мъжа е тежко, да не кажем критично. В момента е на изкуствена белодробна вентилация и хемодинамично поддържане на кръвното налягане. Пострадалият е в травматичен шок, с тежка контузия на бял дроб, на гръден кош - с множество счупени ребра и гръден капак", обяви пред "Фокус" изпълнителният директор на МБАЛ-Шумен д-р Димитър Костов.

Синът на 62-годишния мъж е контактен, адекватен, със счупване на бедрена и раменна кост, получил е и охлузни рани.

"Може би синът ще бъде приведен в ортопедично отделение на по-късен етап", обясни д-р Костов.

Инцидентът стана малко след 19:00 в покрайнините на града. Според свидетели самолетът е опитал да заходи за кацане на летището край Шумен, но по неясна причина не успял. Около половин километър западно от града той паднал в овощни градини. Ударил и дърво. Пожарната вече е обезопасила района, защото горивото на машината е изтекло и имало опасност от пожар.

Окръжна прокуратура - Шумен вече е започнала разследване на случая.
Сподели:

Коментари (0)

Тежък пътен инцидент затвори движението през Владая

Тежък пътен инцидент затвори движението през Владая

Жена е в опасност за живота, има и други пострадали

Николай Нанков: Приветствам държавните ВиК оператори, че не вдигат цената на водата

Николай Нанков: Приветствам държавните ВиК оператори, че не вдигат цената на водата

Той смята, че е необходим плавен преход към еврото, но и е недопустимо да поскъпва водата в региони, страдащи трайно от безводие

Втори неуспешен опит за отстраняването на Благомир Коцев като кмет на Варна

Втори неуспешен опит за отстраняването на Благомир Коцев като кмет на Варна

Първото заседание на ОИК-Варна се състоя на 23 ноември, което също се провали заради блокада от страна на ГЕРБ