17 Март, 2026

Огнеборците са гасили общо 247 пожара в Хасковско

Огнеборците са гасили общо 247 пожара в Хасковско

Главен комисар Николай Николов

Ситуацията вече е под контрол, заяви гл. комисар Николай Николов

Ситуацията с пожарите в Хасковско е под контрол. Това обяви на брифинг директорът на ГДПБЗН главен комисар Николай Николов, цитиран от БНТ. Той уточни, че вчера пожарникарите са гасили общо 247 пожара.

Изгорели са хиляди декари гори и десетки хиляди декари земеделска земя. Продължават да действат 3 огнища - Лесово, Твърдица и Динево.

„В западната част на България бяха регистрирани 73 произшествия, свързани със спасителни действия. Преди всичко отводняване, премахване на опасни предмети и други.Днес предстои един изключително горещ и ветровит ден ден. Нека всички да бъдем внимателни, за да не се достигне до положението като вчера. А вчера бе обявено бедствено положение в Хасково“, каза Николов.

Инцидентите са свързани с човешката дейност, но вятърът беше този, който предизвика най-много щети.

Частично бедствено положение е обявено в 4 общини в Хасковска област - Хасково, Харманли, Димитровград и Тополовград.
Сподели:

Коментари (0)

Детекторът на лъжата влиза в МВР: полиграфът става задължителен за шефските постове

Детекторът на лъжата влиза в МВР: полиграфът става задължителен за шефските постове

Изследването с полиграф е предвидено като "допълнителен оценъчен елемент" и няма "елиминаторен характер" в конкурсната процедура

Да, България подаде сигнал за потенциални купувачи на гласове в цяла България

Да, България подаде сигнал за потенциални купувачи на гласове в цяла България

Списъците подробно описват лицата по отделните области на страната с техните собствени и фамилни имена, както и с прякорите, с които са познати в обществото

Пеевски: Ще поправим една несправедливост - хората повече да не плащат за проверка на електромерите си

Пеевски: Ще поправим една несправедливост - хората повече да не плащат за проверка на електромерите си

ПГ на ДПС-НОВО НАЧАЛО внася промяна, с която ще задължи КЕВР да извършва проверки, които да заплаща, на измервателните уреди, за да бъдат пресечени измамите с високи сметки за ток