„Дебатът, който ще видим в зала, ще бъде прах в очите на хората“. Това заяви преди днешния дебат за вот на недоверие към правителството на Росен Желязков, внесен от партия МЕЧ по темата "Корупция" съпредседателят на ПГ на ПП-ДБ Надежда Йорданова.
Тя отбеляза, че в 51-ото Народно събрание няма антикорупционно мнозинство, което да е готово да изолира Делян Пеевски от нерегламентирано упражняване на власт.
Йорданова обърна внимание, че в 51-ото НС „като че ли има проруско мнозинство“, като даде пример с намерението на правителството да не довърши сделката с продажбата на реакторите от АЕЦ „Белене“, а да рестартира проекта. „Това от страна на Борисов и на управляващите е много сериозен положителен и добронамерен жест към Путин – така, както стана с „Турски поток“. Това е много тревожен знак за това какво е истинското намерение на ГЕРБ и на Борисов къде, всъщност, да водят България и дали не поставят под риск еврозоната така“, заяви тя и допълни, че отговорност на ГЕРБ и на Борисов е дали България няма да затъне отново в „корупционното блато на гьола“, както сами те са го определяли.
Йорданова уточни, че тезите на ПП-ДБ ще бъдат чути в дебата.
Още миналата седмица всички видяха, че има подкрепа от „Ново начало“ към това правителство, подчерта от своя страна Николай Денков. „Докато им бъде изгодно да си правят техните схеми, да си използват парите, които заложиха в бюджета за разпределяне по неясни направления, дотогава това правителство ще стои. Когато си изплетат кошницата, ще го ритнат и всички ще носим последствията от това“, каза още той./ БГНЕС


Коментари (0)