ПП-ДБ събират подписи за свикване на извънредно заседание на Народното събрание по повод искането на НОИ пенсиите да се увеличат не с 11% а с 10%, предаде Нова тв.
По предложение на НОИ от 1 юни пенсиите може да бъдат увеличени по-малко от предварително обявеното. Осъвременяването на пенсиите се пресмята в края на календарната година по т. нар. "швейцарско правило". Сметката се получава при събирането на 50% от ръста на инфлацията и 50 от ръста на средния осигурителен доход. Така индексацията от 1 юли трябваше да е 11%, но новите разчети сочат друго. Причината е в отчетената официално по-ниска инфлация от прогнозните разчети.
Още от България
Денков опровергава слухове: Президентският вот не е на дневен ред за ПП
По неговите думи в партията темата за президентските избори не се коментира, още по-малко се разговаря за персонални номинации
Атлантици към Посолството на САЩ: Моля, бъдете коректни, няма авиобаза „Граф Игнатиево“
Няма никъде правен акт, който да именува военната база по този оскърбителен за българите начин, изтъкват от неправителствената организация
Желязков въвежда нов контрол - вади на светло пътната безопасност и публичните финанси
По думите му до средата на годината ще бъде въведен контрол над ТОЛ системата