11 Януари, 2026

ПП-ДБ предлагат кандидатурите за еврокомисари да бъдат гласувани в парламента

ПП-ДБ предлагат кандидатурите за еврокомисари да бъдат гласувани в парламента

Ще издигнат своя номинация, но засега няма да я обявят

От ПП-ДБ предлагат номинираните за български еврокомисар от МС да бъдат одобрявани и гласувани от парламента. Това заяви съпредседателят на формацията Кирил Петков, цитиран от БНР.  

"За това още днес ние ще напишем писмо и към министър-председателя, и към председателя на Народното събрание да придвижат максимално бързо нашата предложена процедура, така че всяка една номинация, която бъде предложена, да бъде изслушана в Народното събрание и да бъде гласувана. Само този начин този човек ще има възможността да представлява България легитимно." - смята Петков.

 От ПП-ДБ обявиха, че също ще издигнат своя номинация за еврокомисар, но засега няма да го обявят, тъй като по-важни са процедурите, а не имената.

 От формацията заявиха, че нямат доверие на премиера и на министъра на вътрешните работи в новото служебно правителство. Те настояха Атанас Илков да им представи план за борба с купения и корпоративния вот. 

"Подхождаме с недоверие към предното служебно правителство и на първо място, разбира се, към министър-председателя, който е висша партийна номенклатура на ГЕРБ. На първо място искаме да видим и очакваме много бързи действия от новия министър Илков. Ако той - да речем - ревизира една част от кадровите промени, които Калин Стоянов през август миналата година беше направил... Сега, г-н Илков, очакваме от Вас да махнете чадърите, ако може." - коментира съпредседателят на ДБ Атанас Атанасов.

Сподели:

Коментари (0)

Петър Стоянов: Ако не бяхме в ЕС, днес щяхме да сме „първи на село“ и в пълна изолация

Петър Стоянов: Ако не бяхме в ЕС, днес щяхме да сме „първи на село“ и в пълна изолация

Бившият държавен глава с остър коментар за прехода и еврото: Отказах мандата на БСП през 1997-а, за да спася страната от гражданска война

БОЕЦ: Контрабандистът Паскал е бил свързан със специалните служби

БОЕЦ: Контрабандистът Паскал е бил свързан със специалните служби

На негово име ОДМВР-Хасково е издало четири различни вида паспорти, което му е давало привилегировано право в получаване на визи, излизане и влизане в страната, сочи разследване на гражданското сдружение

Посолството ни в Скопие след нападението: Посегателството е израз на омраза...

Посолството ни в Скопие след нападението: Посегателството е израз на омраза...

Липсата на наказания продължава да насърчава извършителите