3 Август, 2026

ПП-ДБ решиха да опитат съставяне на правителство с втория мандат

ПП-ДБ решиха да опитат съставяне на правителство с втория мандат

Ще предложат на ГЕРБ-СДС да посочат взаимноприемлив премиер

ПП-ДБ ще опитат да реализират втория мандат за съставяне на правителство. Това е било обсъждано на заседание на Парламентарната група тази вечер, завършило около 19 часа, предаде БНР.

Депутатите от коалицията са дискутирали ПП-ДБ да не връщат веднага втория проучвателен мандат за съставяне на правителство, а да се опитат да го изпълнят.

Посочва се, че смятат да предоставят на ГЕРБ-СДС възможност да предложат взаимноприемлив премиер. 

Дискутирано е било дали това да е Мария Габриел, но в крайна сметка надделяло мнението да оставят на първата политическа сила да реши. 

Ако се стигне до предсрочни парламентарни избори, от ПП-ДБ предпочитали те да се проведат заедно с европейските.

Предстои това предложение да бъде одобрено от ръководните органи на отделните партии. 

По информация на БНР, това решение вече е одобрено от ръководството на ДСБ, чието заседание предхождаше срещата на ПГ. В момента заседават ПП и "Да, България".

Утре офертата за "национален мандат", ще бъде обявена в парламента. 

От реакцията на ГЕРБ-СДС зависят и по-нататъшните стъпки на ПП-ДБ.

Сподели:
Смайващо! От МВнР поискали разговор с министъра на външните работи на Иран,  чакали почти месец

Смайващо! От МВнР поискали разговор с министъра на външните работи на Иран, чакали почти месец

Поради разминаване в програмите на двамата министри той се състоя чак на 30 юли. Това поне казаха от Министерството на външните работи (МВнР) за БТА

Иво Сиромахов: Моят президент! Това е Кобилкина

Иво Сиромахов: Моят президент! Това е Кобилкина

"Трябва да е жена. Видяхме, че мъжете в политиката не стават за нищо", смята той

През първата сесия на НС са задали 21 въпроса към Радев и вицепремиерите  на блицконтрол

През първата сесия на НС са задали 21 въпроса към Радев и вицепремиерите на блицконтрол

В 52-рото НС са постъпили общо 163 законопроекта, като 114 от тях са внесени от народни представители.

Коментари (0)