Действието на колегите на Борис Бонев води до фрагментираност, която дори самите те казват, че дърпа развитието на града назад
Ние, от "Продължаваме промяната - Демократична България" приемаме решението на нашите колеги от "Спаси София" /за напускането на коалицията, бел. ред./, но го оценяваме като политическа грешка.
Това каза общинският съветник от ПП-ДБ Бойко Димитров на брифинг преди заседанието на Столичния общински съвет, предаде репортер на БГНЕС.
Оттук нататък най-важно е да работим за града и за хората, като заедно с екипа на кмета ще търсим резерви за още повече инвестиции - в културата, в кварталите и в зелените системи. Ще търсим подкрепа от други политически сили за реформи в паркирането в града, както и за увеличаване на таксите за строителните разрешителни, допълни Димитров.
Считаме, че решението на "Спаси София" да напусне коалицията, е бягство от отговорност, допълни Димитър Шалъфов от ППДБ. Действието на колегите от "Спаси София" води до фрагментираност, която дори самите те казват, че дърпа движението на града назад. Надяваме се да продължат да бъдат "диалогични и кооперативни", както вчера Борис Бонев обеща, допълни Шалъфов. /БГНЕС
Още от България
Избираме 12 кметове на кметства в страната
За кмет на район "Средец" в столицата, освен Трайчо Трайков, който е издигнат от ПП-ДБ, кандидатстват Георги Неделчев от "Български съюз за директна демокрация", Иван Търпоманов от партия "Свобода", Кирил Нешев от "България може", Пламена Заячка от "БСП – Обединена левица" и Веселина Йорданова от "Възраждане"
Небето се изчиства от облаци, слънчево и в планините с кратки следобедни дъждове
Максималните температури - между 25° и 30°, в София – около 26°. В планините преди обед ще бъде предимно слънчево, следобед с временни увеличения на облачността, но само на изолирани места ще превали слаб дъжд.
Загинал моторист и 2-ма ранени при сблъсък между кола с два мотора
Единият мотоциклетист е бил транспортиран в болница в Стара Загора, където е починал по-късно от раните си. Другият моторист и жената са откарани в болница в Казанлък.