17 Април, 2026

ПП с нови условия за съставяне на кабинет - отговорът на ГЕРБ: Виждаме как ПП взривяват всички възможности

ПП с нови условия за съставяне на кабинет - отговорът на ГЕРБ: Виждаме как ПП взривяват всички възможности

Снимка: архив

"Нашите закони за реформи няма как да бъдат игнорирани", каза Петков

"Вместо джентълменско споразумение ще им напишем джентълменско писмо. 3 закона, които разделят България от 10 милиарда. Ако ни отговорите, че няма да приемете тия три закона, защото примерно г-н Борисов не иска да се разследват корупционни практики. Приемането на трите антикорупционни закона са условието на ПП-ДБ, за да се водят разговори за бъдещо управление." Това заяви от имета на ПП съпредседателят на формацията Кирил Петков.

"За да има управление, нашите закони за реформи няма как да бъдат игнорирани", коментира Кирил Петков.

"Ама как да говорим за управление, като те са готови заради комфорта на един човек да лишат държавата от 10 милиарда лева. Хайде да започнем да работим реално, преди да говорим за каквото и да е управление", каза от своя страна Асен Василев.

"За месец и половина живот, които остават на 50-ия парламент, тези закони могат да бъдат приети. Да приемем тези закони, да отпушим държавата да върви напред. Едва тогава можем да говорим дали ще правим правителство." - добави Василев.

Многократно сме изразявали аргументите си против прибързаното законодателство, предлагано от ПП, посочиха от ГЕРБ в отговор на заканите на ПП.

"Последен пример за това са промените в Конституцията, които създадоха повече проблеми, отколкото решения. Забелязваме кампанията на ПП да взривяват всички възможности за разговори за редовно правителство и политическа стабилност. Отказваме подобен тип диалог. ГЕРБ ще работи “за”, а не “против”." - категорични са от партията. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

"Мяра": Избори с предизвестен победител при 50% избирателна активност

"Мяра": Избори с предизвестен победител при 50% избирателна активност

Пет формации сигурно влизат в новия парламент, три партии да малко под чертата

Димитър Ганев: Много мандати за „Прогресивна България“ са риск за Радев

Димитър Ганев: Много мандати за „Прогресивна България“ са риск за Радев

Социологията показва, че пет са сигурните формации, които ще влязат в новото НС, ако до урните отидат 3.2 милиона избиратели

Агенция "Тренд": 5 партии влизат в парламента, сериозна конкуренция се оформя за третото място

Агенция "Тренд": 5 партии влизат в парламента, сериозна конкуренция се оформя за третото място

Ново проучване чертае напрегната предизборна ситуация. Като първа политическа сила се очертава партията на Радев, на ръба на бариерата са три политически формации