26 Април, 2026

Божанов: Вотът на недоверие трябва да удари в сърцето на управляващата коалиция

Божанов: Вотът на недоверие трябва да удари в сърцето на управляващата коалиция

Божидар Божанов, снимка: БГНЕС

“Трябва да стане ясно, че това правителство е смокинов лист на процесите по дозавладяване на държавата от Пеевски."

Като конструктивни определиха разговорите в парламента с групата на МЕЧ лидерите на “Продължаваме Промяната-Демократична България” по инициативата за вот на недоверие към правителството на тема вътрешен ред и сигурност. На брифинг след срещата, в който участваха Божидар Божанов, Асен Василев, Ивайло Мирчев и Атанас Атанасов, стана ясно, че ПП-ДБ и МЕЧ са се договорили вотът на недоверие да бъде внесен през септември, темата на вота да бъде разширена, и към него да бъде привлечена и групата на АПС. 

“Един вот на недоверие трябва да е изключително сериозен и той трябва да удари в сърцето управляващата коалиция на Пеевски. Именно затова предложихме темата на вота да бъде разширена до завладените институции. Чрез тях, превземайки ежедневието на хората, мачкайки ги, държавата същевременно губи своята независимост и всичко се свежда до една сделка, до една снимка под герба в кабинета на Пеевски”, каза съпредседателят на “Да, България” Божидар Божанов. 
Той добави, че колегите от МЕЧ са приели позитивно това предложение, защото темата за вътрешната сигурност и обществения ред остава един от основните стълбове на темата със завладяната държава. 

“Трябва да стане ясно, че това правителство е смокинов лист на процесите по дозавладяване на държавата от Пеевски. Именно това трябва да атакуваме, защото от него следват всички негативи за държавното управление. Всеки един сектор, гражданите, бизнесът, публичната власт страдат от това, че институциите се дозавладяват от Пеевски”, каза Божанов.
По думите му, не само съдебната власт и антикорупционната комисия, но също и изпълнителната власт управлява чрез моркови и тояги, като една от тоягите е МВР. “Пеевски води държавата към мека диктатура”, заяви съпредседателят на “Да, България”.

Божанов обяви, че предстои среща на ПП-ДБ и МЕЧ с АПС и изрази надежда, че депутатите на Ахмед Доган ще положат подписи под искането за вот на недоверие.

Сподели:

Коментари (2)

  • 16:42, 24 Юли, 2025

    Защо не побликувате коментарите бе .

    Отговор
  • 16:40, 24 Юли, 2025

    Абе,льольо,ти чуваш ли се какви ги дрънкаш с кого се сдружаваш?Пет пари не струват всичките ти приказки.

    Отговор
Мерджанов: Загубата за БСП е съкрушителна, не оценихме правилно политическата ситуация

Мерджанов: Загубата за БСП е съкрушителна, не оценихме правилно политическата ситуация

Заместник-председателят на БСП подчерта, че възстановяването на партията ще изисква време и сериозна работа „на терен“, както и активен диалог с други леви формации

Делян Пеевски: Стрелбата в САЩ е акт на политическо насилие срещу президента Доналд Тръмп

Делян Пеевски: Стрелбата в САЩ е акт на политическо насилие срещу президента Доналд Тръмп

"Когато се атакува доверието в държавността на една водеща световна сила, последствията не са само вътрешни – те са глобални"

Гюров отрече да сме оказвали подкрепа за войната в Иран

Гюров отрече да сме оказвали подкрепа за войната в Иран

"Ние многократно сме заявявали, че на територията и във въздушното пространство на България не се извършват действия, свързани по какъвто и да било начин с войната в Иран"