29 Април, 2026

ПП искат отново Никола Минчев за председател на НС

ПП искат отново Никола Минчев за председател на НС

Никола Минчев

Никола Минчев ще бъде номинацията на "Продължаваме промяната" за председател на 48-ото Народно събрание. Това реши Националният съвет на партията.

От ПП припомнят, че Минчев беше председател на 47-ото Народно събрание, преди да бъде свален от оформилото се през юни ново мнозинство на ГЕРБ-СДС, ИТН, ДПС и "Възраждане".

"Продължаваме промяната" смята, че заради брилянтната му работа в предишния парламент, както и заради личните му качества и експертизата, Никола Минчев е най-достойният кандидат за председателския пост в следващото Народно събрание, посочва се в позицията.

Друго решение, взето от най-висшия партиен орган, е номинацията на Андрей Гюров за председател на парламентарната група на "Продължаваме промяната". Той заемаше същата позиция и в предишния парламент.
Сподели:

Коментари (0)

Андрей Гюров: Мисля, че е ясно кой заплашва Георги Кандев

Андрей Гюров: Мисля, че е ясно кой заплашва Георги Кандев

"Попитайте главния секретар на МВР кои са шампионите по купуване на гласове на изминалите избори и отговорът сам ще дойде на мястото си", каза служебният премиер

Денков разигра сценарий за ПП-ДБ: Можем да сме две сили и да гоним 35%

Денков разигра сценарий за ПП-ДБ: Можем да сме две сили и да гоним 35%

Той добави, че "Продължаваме промяната" държи на своя центристки профил и не смята да се ограничава само до десни послания

Живко Тодоров: Оставам в ГЕРБ, оставката от ИК е знак на отговорност за резултатите от вота

Живко Тодоров: Оставам в ГЕРБ, оставката от ИК е знак на отговорност за резултатите от вота

"Да, лична отговорност, все пак някой трябва да я поеме след това, което се случи, така че аз съм направил един акт, който смятам отвътре за правилен и аз винаги съм действал според собствените си убеждения"