7 Февруари, 2026

ПП не се съгласиха с ДСБ: Няма да участваме в разговори за третия мандат

ПП не се съгласиха с ДСБ: Няма да участваме в разговори за третия мандат

"Имаме съществено различие"

На свое заседание депутатите на "Продължаваме промяната" препотвърдиха позицията на Националния съвет на ПП, че в рамките на 50-ото Народно събрание няма необходимото мнозинство за "създаване на истинско реформаторско, антикорупционно и проевропейско правителство", предаде БНР.

„Ясно е от изявлението на „Демократи за силна България“ и от решението на нашия Национален съвет, че имаме съществено различие. Имаме заседание на обща парламентарна група, на което ще потърсим общо решение. Какво ще бъде то – ще видим след срещата.“ - заяви бившият премиер Николай Денков, цитиран от бТВ.

Депутатите на ПП са категорични, че няма да участват в разговори за реализирането на управленски мандат в рамките на 50-ото НС.

Предстои разговор в рамките на общата парламентарна група на ПП-ДБ.

По-рано днес представители на ДСБ и "Да, България" направиха заявления, че имат интерес за получаване на третия мандат.

Сподели:

Коментари (0)

 Цветлин Йовчев: Мистерията „Петрохан“ поставя въпроса къде се е счупила държавата 

Цветлин Йовчев: Мистерията „Петрохан“ поставя въпроса къде се е счупила държавата 

Не приемам хипотезата за престъпление срещу републиката, но е странно, че първа ДАНС е била на мястото, на което се открити трите трупа

Крум Зарков: Имам очаквания да съм следващият председател на БСП

Крум Зарков: Имам очаквания да съм следващият председател на БСП

С Румен Радев поддържам отношения на взаимно уважение, но не бих водил диалог с него, изтъкна още кандидатът за лидер на социалистите

Социалистите се събират на 51-и конгрес, ще избират и нов лидер

Социалистите се събират на 51-и конгрес, ще избират и нов лидер

Сред кандидатите да заемат мястото на Атанас Зафиров са петима изявени личности в партийния и обществен живот