5 Април, 2026

ПП призова за изслушване на Даниел Митов в НС заради убийството на Магдалена

ПП призова за изслушване на Даниел Митов в НС заради убийството на Магдалена

18-годишната Магдалена, снимка: архив

"МВР игнорирала ли е информация, свързана с локацията на Магдалена и съучастници в престъплението още в първите часове, когато е подаден сигналът?", питат от “Продължаваме Промяната”

От “Продължаваме Промяната” поискаха изслушване на Даниел Митов в парламента заради убийството на Магдалена от Хасково

Ето позицията на “Продължаваме Промяната” по повод убийството на 18-годишната Магдалена от Хасково, публикувана във фейсбук:

С дълбока тъга и възмущение реагираме на трагичната загуба на живота на 18-годишната Магдалена от Хасково. Това ужасяващо престъпление разтърсва цялото общество и изисква незабавни, решителни и прозрачни действия от страна на институциите.

Настояваме за:
1. Пълно, независимо и прозрачно разследване на случая, което да осветли всички обстоятелства около убийството на Магдалена.

2. Незабавно изслушване на министъра на вътрешните работи Даниел Митов в Народното събрание, за да бъде информирано обществото за предприетите действия от страна на органите на реда.

Изискваме министърът да отговори конкретно на въпросите:
• МВР игнорирала ли е информация, свързана с локацията на Магдалена и съучастници в престъплението още в първите часове, когато е подаден сигналът?
• Защо майката на Магдалена споделя за заплахи към семейството си? Какви мерки са взети за тези заплахи?
• Има ли доказателства за съучастници към това престъпление и те свързани ли са с други хора от криминалния контингент?
• Има ли информация, че дадени служители са възпрепятствали разследването и има ли подозрения за корупция?

3. Настояваме също МВР да даде гаранции за защита на сигурността на гражданите в региона, като се обърне специално внимание на случаите, в които има подозрения за корупция в местните институции.

“Продължаваме Промяната” изразява съболезнования към близките на Магдалена и заявява своята пълна подкрепа за разкриване на истината и установяване на справедливост. Нашето общество заслужава институции, които работят прозрачно и служат на гражданите, а не прикриват престъпления.
Нека заедно се борим за държава, в която такива трагедии не остават нито неразкрити, нито ненаказани.

Сподели:

Коментари (0)

Арестуваха в България издирвани за палежа в чешка фабрика за дронове

Арестуваха в България издирвани за палежа в чешка фабрика за дронове

Чешките власти по-рано тази седмица съобщиха за петима задържани, включително египетски и американски гражданин, след пожара, който е засегнал сграда, използвана от чешката отбранителна група "Ел Пи Пи Холдинг"

Съдът реши: И арестът на Никола Барбутов е незаконен

Съдът реши: И арестът на Никола Барбутов е незаконен

Според магистратите мaтepиaлитe пo дeлoтo нe ce ycтaнoвявaт дaнни, ĸoитo дa ca oбycлaвяли зaдъpжaнeтo нa тогавашния зам.-кмет на София от МВР. Решението на СРС не е окончателно и може да бъде атакувано пред административния

Прокуратурата „не знае“ какво е подписвал и.ф. Борислав Сарафов след като загуби легитимност

Прокуратурата „не знае“ какво е подписвал и.ф. Борислав Сарафов след като загуби легитимност

Отворен остава въпросът - какви инструкции и указания, заповеди, предложения до върховните съдилища, искания до Конституционния съд и актове по конкретни дела е подписал Сарафов след 21 юли 2025, когато изтича 6-месечния срок, след който трябва да напусне поста