30 Април, 2026

ПП се фокусира върху изграждане на местни структури, готви се за кметските избори

ПП се фокусира върху изграждане на местни структури, готви се за кметските избори

Кирил Петков, Николай Денков и Асен Василев

Акад. Денков не дава особени шансове за кабинет с втория мандат

Номинираният за премиер от "Продължаваме Промяната" Николай Денков заяви, че следващата седмица ще бъде изключително фокусирана върху списъка с цели и задачи за бъдещо управление. "В момента не говорим за състав на кабинета, тъй като е твърде рано. Когато е ясна подкрепата, тогава ще говорим и за потенциални имена на министри. Винаги съм се стремял да бъда реалист и това означава, че вероятността да имаме кабинет с втория мандат не е особено висока, но все още има такава възможност. Нашето усещане е, че повечето партии не искат да отидат на избори. Ако искат да отидат на избори, нищо не може да ги спре", посочи Денков.

Той допълни, че ГЕРБ биха могли да се включат в преговорния процес. БСП имаха някакви очаквани коментари, свързани с техните политики. Колкото до ДПС ще се види какъв е техния подход, тъй като към момента не е много ясен и предстои да се види следващата седмица. "Продължаваме Промяната" ще бъде напълно готова в голям подем за местните избори". Това заяви на брифинг в Пловдив съпредседателят на партията Кирил Петков след днешното Общо събрание на ПП. "Изборът беше много демократичен, хората са много мотивирани и сме свидетели как една партия ще промени България и се структурира по най-смисления и най-демократичния начин с голям фокус върху местните структури", каза Кирил Петков, предаде БНТ.

"Националният съвет на ПП беше попълнен с 9 нови члена от 45 номинации. По право всички региони ще могат да излъчват членове на Националния съвет с новия устав, когато влезе в сила, освен тези, които се избират от конгреса на партията. Има избрани вече областни и общински координатори на доста места", посочи Асен Василев - съпредседател на ПП.
Сподели:

Коментари (0)

България е с най-високата годишна инфлация в еврозоната през април

България е с най-високата годишна инфлация в еврозоната през април

Страната ни е начело в класацията с ръст на цените от 6.2% на годишна база, което е сериозно ускорение спрямо март, когато инфлацията беше 2.8%.

 Асен Василев:  На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

Асен Василев: На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

„Това не е някаква драматична стъпка, а нормална еволюция“, заяви лидерът на ПП.

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Мъжът е подменял ВиК съоръжения на улица в центъра на града. Той е влязъл в близо триметров изкоп, когато внезапно се е свлякла земна маса.