Специалният пратеник е човекът, който е имал най-много срещи с Путин от останалите американски дипломати през последните няколко месеца
Стив Уиткоф, специалният пратеник на президента на САЩ Доналд Тръмп, пристигна в Москва, за да проведе срещи с президента Владимир Путин, съобщават от Би Би Си.
Това ще е вече четвъртата среща между двамата за 2025 година.
Уиткоф е нетрадиционен дипломат, тъй като е милиардер и предприемач от Ню Йорк в бизнеса с недвижими имоти. Но той се радва на голямо доверие от страна на Доналд Тръмп.
Специалният пратеник също така е човекът, който е имал най-много срещи с Путин от останалите американски дипломати през последните няколко месеца.
Пътуването на Уиткоф се случва след срещата на върха в Париж на 17 април, на която висши представители на администрацията на Тръмп представиха проект за мир на колегите си от Украйна и Европа.
Планът включва признаване на незаконната анексия на Крим от Русия през 2014 г. и забрана за присъединяване на Украйна към НАТО – това, за което Москва отдавна настоява.
Още от Свят
Келог: Украйна иззема инициативата, а Тръмп винаги подкрепя победителите
НАТО планира да замени самолетите "АУАКС" с аналог на шведската компания СААБ
Това решение може да постави на изпитание напрегнатите отношения с Доналд Тръмп, който настоява съюзниците да купуват американски оръжия
В някои региони на Русия бензинът вече е по-скъп, отколкото в САЩ и Европа
По данни на Росстат цените на АИ-92 в Крим и Севастопол вече също надхвърлят американските – съответно 81,08 и 97,95 рубли за литър (1,04 и 1,26 долара).