21 Декември, 2025

Правителството подписва договор за търсене на нефт и природен газ в „Блок 1-26 Хан Тервел“

Правителството подписва договор за търсене на нефт и природен газ в „Блок 1-26 Хан Тервел“

Снимка: архив

Церемонията по подписване на договора между Министерството на енергетиката на Република България и „Шел Експлорейшън енд Продъкшън“ ще е днес, на 15 април, от 10.30 часа в сградата на Министерския съвет

Министър-председателят Росен Желязков ще присъства на официалната церемония по подписване на договора за проучване и търсене на нефт и природен газ в „Блок 1-26 Хан Тервел“, който се намира се в изключителната икономическа зона на България в Черно море.

Церемонията ще се състои във вторник, 15 април, от 10.30 часа в сградата на Министерския съвет.

Договорът ще бъде подписан между Министерството на енергетиката на Република България и „Шел Експлорейшън енд Продъкшън“, съобщиха от правителствената пресслужба. 

В церемонията ще участват също министърът на енергетиката Жечо Станков и изпълнителният вицепрезидент проучвания, стратегия и портфолио на „Шел“ Юджийн Окпере.

Новите проучвания в Черно море са важна крачка за разкриване на потенциала на собствения добив в България в контекста на енергийната независимост на страната ни, което е водещ приоритет на правителството.

Сподели:

Коментари (1)

  • 09:08, 15 Април, 2025

    Най-после, Желязков ще остане в историята. Това търсене трябваше да бъде приключено още преди 20 години.

    Отговор
Важно за шофьорите: Блокада на границата с Гърция, натоварен трафик към Турция

Важно за шофьорите: Блокада на границата с Гърция, натоварен трафик към Турция

Заради стачки от гръцка страна при прехода "Кулата" - "Промахон" от 12:00 ч. днес не се пропускат превозни средства и в двете посоки

Християн Атанасов: Нека българите съберат повече жълти банкноти в портфейлите си

Християн Атанасов: Нека българите съберат повече жълти банкноти в портфейлите си

"Историческият опит сочи, че вероятно ще има известно първоначално недоверие, малко мнителност, но според мен това е стъпка в правилната посока."

Ивайло Мирчев се размечта за 121 депутата, за да няма компромиси и "сглобки"

Ивайло Мирчев се размечта за 121 депутата, за да няма компромиси и "сглобки"

Съпредседателят на "Да, България" каза, че представителите на модела Пеевски-Борисов ще получат шамари и юмруци. "Оттук нататък следва най-големия юмрук – юмрукът на протеста, силата на протеста", каза съпредседателят на "Да, България"