Предвидени са шествие и блокада на Орлов мост
Инициативата „Правосъдие за всеки" организира протест срещу Борислав Сарафов. В понеделник изтече законовият срок, в който той може да изпълнява функциите на главен прокурор.
Демонстрацията ще започне в 19.00 ч. пред Съдебната палата в столицата. Заявката на организаторите е да се проведе и шествие до историческата сграда на Народното събрание и до Орлов мост. Според „Правосъдие за всеки" оставането на Сарафов на поста е в противоречие със закона и демократичните принципи.
Демонстрантите изразяват и тревога, че арестите на кметове и общински съветници са част от сценарий за репресии.
Още от Улицата
Демерджиев се зарече да спре джигитите на пътя
Вътрешният министър е разпоредил мащабни действия срещу опасното шофиране - дрифтовете и гонките, като проверките са започнали от Пловдив
С макет на паметника на съветската армия БСП намигат на Терзиев
Общински съветници на БСП връчиха днес на столичния кмет макет на МОЧА, с подтекста - да бъде възстановен омразния символ на съветска окупация на България
Ремонт променя движението на трамвайни линии в София до средата на август
Трамваите по линии 6, 7, 12 и 27 ще се движат по променени маршрути до 13 август