На днешната дата през 2011 година "угасна" звездата от „Оркестър без име” Велко Кънев.
Големият български актьорът е изиграл над 40 роли в театъра. Признание за изключителния му талант са международните и български награди, с които е удостоен.
За образа на Кръстьо Никифоров от пиесата Великденско вино на Константин Илиев получава „Аскеер” за водеща мъжка роля през 1994 г. През 2007 г. за „Даскал“ от Жан-Пиер Допан печели втора награда на Международния фестивал на моноспектаклите „Монокъл“ в Санкт Петербург. През 2008 е поканен в Царете на комедията. На 2 октомври същата година е удостоен с орден "Св. св. Кирил и Методий"- първа степен, за заслуги в областта на културата и изкуството.
Велко Кънев става особено популярен в специално написания за него и останалите главни герои филм на Станислав Стратиев „Оркестър без име“. Незабравим остава и с главните роли във филмите: „Бой последен“, „Матриархат“, „Мъжки времена“, „Бон шанс, инспекторе!“, „Да обичаш на инат“ и др.
Заедно с Георги Мамалев и Павел Попандов създават и емблематичната група НЛО, в която по уникален начин пародират социализма, създавайки една изразителна сатира на времето и хората, живели в един абсурден свят. Тримата актьори издават и няколко плочи, които се радват на изключително голям успех и популярност. Проектът им по-късно прераства в телевизионното предаване "Клуб НЛО".
Големите български творци заслужават и днес нашето признание и почит, не трябва да бъдат забравяни.
Още от От редактора
Паметна дата: Страхът от св. Иван Рилски спрял турците, дошли да опожарят Рилския манастир
Светецът, закрилник на българите, е извършил много чудеса и именно заради това турците са го почитали като малък пророк
Преди 1040 години българите побеждават византийците при Траянови врата, Василий II се спасява с бягство
Петнадесет години след като византийците завладяват българската столица Преслав победата при Траянови врата затвърждава успехите, постигнати във въстанието на комитопулите през 976 г
Славната битка на цар Самуил преди 1024 години, когато превзема Адрианопол
С победата над града българският цар нанася тежък удар по византийските опити за инвазия в българските земи. Цар Самуил прави почти невъзможното, удържа разпокъсана България да не бъде взета от Византия години наред.