От другата година тол системата ще започне да генерира и доходи, увери министър Нанков
Предлага се въвеждането на нов вид винетка – за пътуване през уикенда. Това посочи регионалният министър Николай Нанков пред журналисти в Народното събрание.
Времетраенето й ще е от 12:00 часа в петък до 23:59 ч. в неделя.
Промени в Закона за пътищата ще регламентират уикенд винетката и ще въведат тол системата.
„За новата винетка като цена, както и за тол таксата ще имаме първоначални предложения до края на юли от Световната банка“, обясни регионалният министър. „Уикенд винетката трябва да бъде по-евтина от седмичната винетка, която в момента е 15 лева“, заяви той.
Целта на новия пътен документ е да улесни хората, които пътуват по-рядко и ползват колите си за почивки и уикенди.
„Електронната винетка ще влезе в сила от януари 2019 година. Тази година е последната, в която ще имаме хартиени стикери по стъклата на автомобилите“, изтъкна той. „На база на законопроекта ще бъде създадена необходимата администрация в АПИ, която ще се занимава с тол системата и всички други детайли по бъдещата система“, поясни Нанков.
„От другата година тол системата ще започне да генерира и доходи. Поели сме го като ангажимент“, каза още той.
Още от Улицата
"Полиция, отбий!": Небрандирани полицейски коли с надписи спират агресивни водачи
До 1 август в Пловдив ще бъде открита лаборатория за изследване на кръвните проби на шофьорите, резултатите ще излизат в рамките на 2 до 3 дни
Учениците от VII и X клас се явяват на матура по български език и литература
Изпитът за седмокласниците е с начален час 9 часа и ще се проведе в 1637 училища, а за десетокласниците - в 8 часа в 1030 учебни заведения у нас
Откриха модерен STEM център в ОУ “ Васил Левски” в село Голям извор
Центърът разполага с дигитален микроскоп, 3D принтер и скенер, резач на 3D модели, комплект за виртуална реалност, комплекти за лабораторни упражнения по Биология, Химия и Физика и др.